top of page

Gizlilik Politikası

Jupap Messenger internet sitesi ve uygulamalarını daha güvenli, erişilebilir, denetlenebilir ve verimli kullanmanız adına, internet sitesi ve uygulamalar nezdinde topladığımız bilgileri, bunları neden topladığımızı, nasıl kullanıldığını ve bilgileriniz konusundaki seçimlerinizi işbu Politika kapsamında sadece ve anlaşılır şekilde Kullanıcılarımıza aktarmayı hedeflemekteyiz. İşbu Politika, mahremiyet uygulamalarımızı sade bir dille açıklamakta, yasal ve teknik jargonu asgari düzeyde tutmaktadır.

İşbu Gizlilik Politikası, 31 Mayıs 2021 tarihinden itibaren başlamak üzere geçerlidir. Politika’da yapılacak güncellemeler, Kullanıcılara internet siteleri ve uygulamalar üzerinden bildirilecektir.

1.Jupap Messenger Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsanız, işbu Gizlilik Politikası uyarınca bilgilerinizden sorumlu olan şirket (“veri sorumlusu”) Jupap Messenger’dır.

2.Gizlilik Politikası Uygulama Alanı

İşbu Gizlilik Politikası, Jupap Messenger tarafından yürütülen internet siteleri, uygulamalar, etkinlikler ve diğer hizmetler için geçerlidir. Anlaşılabilirliği sağlamak adına, işbu Gizlilik Politikası kapsamında tüm bunlar “hizmetler” olarak nitelendirilmektedir.

Bazı hizmetler kendilerine özgü mahremiyet politikaları gerektirebilir. Belirli bir hizmetin kendi mahremiyet politikası varsa, bu durumda işbu Mahremiyet Politikası yerine o politika geçerli olur.

3.Topladığımız Bilgiler

Hakkınızda temel profil bilgileri ve araç plaka bilginiz gibi bazı bilgilere sahip olmamız gerektiği açıktır. Ayrıca günlüklere erişim gibi hizmetlerimizi kullandığınızda oluşturulan bilgileri ve bir sosyal medya hesabı aracılığıyla hizmetlerimize erişim durumundaki gibi üçüncü taraflardan gelen bilgileri de topluyoruz. Ek bilgi isterseniz, aşağıda daha fazla ayrıntıya giriyoruz.

Sizin bize verdiğiniz bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize belirli bilgiler vermeyi seçiyorsunuz. Bu aşağıda belirtilenleri içerir:

 • Bir hesap oluşturduğunuzda, bize en azından oturum bilgilerinizi ve hizmetin işlemesi için gerekli olan cinsiyet ve doğum tarihiniz gibi bazı temel bilgilerinizi verirsiniz.

 • Profilinizi tamamladığınızda, bizimle kişiliğiniz, aracınız ile ilgili bilgiler, yaşam tarzınız, ilgi alanlarınız ve sizinle ilgili diğer bilgiler gibi hakkınızdaki ek bilgiler ile fotoğraf ve video gibi içerikleri bizimle paylaşabilirsiniz. Resim ve video gibi belli içerikleri eklemek için, kameranıza veya fotoğraf albümünüze erişmemize izin verebilirsiniz. Bize vermeyi seçtiğiniz bilgilerden bazıları belirli bölgelerde “özel” veya “hassas” olarak görülebilir. Buna örnek olarak ırk veya etnik kökeniniz, cinsel yöneliminiz ve dini inançlarınız verilebilir. Bu bilgileri vermeyi seçerek, bu bilgileri işlememize izin verirsiniz.

 • Profilinizi tamamladıktan sonra, uygulamamız için esas teşkil eden araç plaka bilginizi bize verebilirsiniz. Profilinizin teyit etmek ve bunu diğer kullanıcılara gösteren “teyitli profil” simgesini kazanabilmeniz için bize aracınız içerisinden birkaç fotoğraf ve video çekmeniz talep edilebilir.

 • Ücretli bir hizmete abone olduğunuzda ya da (iOS veya Android gibi bir platform aracılığıyla yapmak yerine) doğrudan bizden bir alım gerçekleştirdiğinizde, bize veya ödeme hizmeti sağlayıcımıza banka veya kredi kartı numaranız ve diğer finansal bilgileriniz gibi bilgiler verirsiniz.

 • Anketlere veya odak gruplarına katıldığınızda, bize ürün ve hizmetlerimiz konusunda iç görüler, sorularımıza yanıtlar ve müşteri görüşleri sunarsınız.

 • Tanıtım, etkinlik ve yarışmalarımıza katılmayı seçtiğinizde, kaydolmak veya girmek için kullandığınız bilgileri toplarız.

 • Müşteri hizmetleri ekibimizle irtibata geçerseniz, etkileşim sırasında bize verdiğiniz bilgileri toplarız. Bazen eğitim amacıyla ve yüksek kalitede bir hizmet sunmak için bu etkileşimleri takip ederek kaydederiz.

 • Bizden başka insanlarla iletişim kurmamızı ya da bu kişilerin bilgilerini işlememizi isterseniz (örneğin sizin adınıza arkadaşlarınızdan birine bir e-posta göndermemizi isterseniz), isteğinizi tamamlama amacıyla başkaları hakkındaki bize vermiş olduğunuz bilgileri toplarız.

 • Elbette diğer kullanıcılarla sohbetlerinizi ve yayımladığınız içerikleri de hizmet faaliyetlerinin parçası olarak işleriz.

Başkalarından aldığımız bilgiler

Bize doğrudan verdiğiniz bilgilere ek olarak, başkalarından da sizin hakkınızda aşağıdaki gibi bilgiler alırız:

 • Diğer Kullanıcılar Diğer kullanıcılar hizmetlerimizi kullanırken sizin hakkınızda bilgi sağlayabilir. Örneğin sizinle ilgili olarak bizimle iletişime geçerlerse, diğer kullanıcılardan sizin hakkınızda bilgi toplayabiliriz.

 • Sosyal Medya Jupap Messenger hesabınızı oluşturmak ve oturum açmak için sosyal medya girişinizi (Facebook Girişi gibi) kullanabilirsiniz. Bu, sizi başka bir kullanıcı adı ve şifre hatırlamak zorunda kalmaktan kurtarır ve sosyal medya hesabınızdan bazı bilgileri bizimle paylaşmanıza olanak tanır.

 • Diğer Ortaklar İş ortaklarımızdan, örneğin Jupap Messenger reklamlarının yayınlandığı bir ortağın web sitelerinde ve platformlarında (bu durumda bir kampanyanın başarısına ilişkin ayrıntıları iletebilirler) sizinle ilgili bilgiler alabiliriz.

Hizmetlerimizi kullanımınızda toplanan bilgiler

Hizmetlerimizi kullandığınızda, hangi özellikleri kullandığınız, bunları nasıl kullandığınız ve hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihazlar gibi bilgiler toplarız. Daha fazla bilgi için aşağıya bakın:

 • Kullanım Bilgileri Hizmetlerimizi nasıl kullandığınız (örn. oturum açtığınız tarih ve saat, kullandığınız özellikler, aramalar, tıklamalar ve size gösterilen sayfalar, yönlendiren web sayfasının adresi, tıkladığınız reklamlar) ve diğer kullanıcılarla nasıl etkileşim kurduğunuz (örn. bağlantı ve etkileşim kurduğunuz kullanıcılar, iletişiminizin saat ve tarihi, gönderip aldığınız mesaj sayısı) gibi konularda hizmetlerimizdeki etkinliklerinize ilişkin bilgiler toplarız.

 • Cihaz bilgileri Hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihaz(lar) hakkında şu bilgileri toplarız:

  • IP adresi, cihaz kimliği ve türü, cihaza özgü ve uygulama ayarları ve özellikleri, uygulama çökmeleri, reklam kimlikleri (Google'ın AAID ve Apple'ın IDFA kimlikleri gibi cihaz ayarlarınıza giderek sıfırlayabileceğiniz rastgele üretilmiş numaralar), tarayıcı türü, sürümü ve dili, işletim sistemi, zaman dilimleri, tanımlama bilgileriyle ilişkilendirilen tanıcılar, cihazınız veya tarayıcınızı benzersiz şekilde tanımlayabilecek diğer teknolojiler (örn: IMEI/UDID ve MAC adresi) gibi yazılım ve donanım bilgileri;

  • Hizmet sağlayıcınız ve sinyal kuvvetiniz gibi kablosuz ve mobil ağ bağlantınıza ilişkin bilgiler

  • Hızölçer, jiroskop ve pusula gibi cihaz sensörü bilgileri

 • İzninizle alınan diğer bilgiler Bize izin verirseniz, kullandığınız hizmete bağlı olarak GPS, Bluetooth veya Wi-Fi bağlantıları gibi çeşitli yollarla kesin coğrafi konum bilgilerinizi (enlem ve boylam) toplayabiliriz. Coğrafi konum bilgilerinizin toplanması, bize verdiğiniz izin buna açıkça izin veriyorsa, hizmetleri kullanmadığınız zamanlarda bile arka planda gerçekleşebilir. Coğrafi konum bilgilerinizi toplamamıza izin vermezseniz bu bilgileri toplamayacağız. Benzer şekilde, eğer izin verirseniz fotoğraf ve videolarınızı toplayabiliriz (örn. hizmetlerde bir fotoğraf, video veya akış yayımlamak istiyorsanız).

4.Çerezler ve Diğer Benzer Veri Toplama Teknolojileri

Sizi ve/veya cihaz(lar)ınızı tanımak için tanımlama bilgileri ve benzer teknolojiler (örn: Web işaretçileri, pikseller) kullanırız ve başkalarının kullanımına izin verebiliriz.

Bazı web tarayıcılarının (Safari, Internet Explorer, Firefox ve Chrome gibi), bir web sitesine kullanıcının çevrimiçi etkinliğinin takip edilmesini istemediğini söyleyen bir “İzleme” (“ DNT ”) özelliği bulunur. DNT sinyallerine yanıt veren bir web sitesi DNT sinyali alırsa, tarayıcının web sitesinin tarayıcı kullanıcısı hakkında belli bilgiler toplamasını engellemesi mümkündür. Tüm tarayıcılar DNT seçeneği sunmaz ve DNT sinyalleri henüz tek bir tipte değildir. Bu nedenle, Jupap Messenger da dâhil olmak üzere birçok işletme şu anda DNT sinyallerine yanıt vermemektedir.

5.Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz

Bilgilerinizi kullanmamızın ana nedeni, hizmetlerimizi sunmak ve iyileştirmektir. Ek olarak, bilgilerinizi sizi güvende tutmak ve size ilgi çekici gelebilecek reklamlar sunmak için kullanırız. Bilgilerinizi kullanmamızın çeşitli nedenlerine ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama ve pratik örnekler için okumaya devam edin.

Hesabınızı yönetmek ve size hizmetler sunmak için

 • Hesabınızı oluşturmak ve yönetmek

 • Size müşteri desteği sağlamak ve isteklerinize yanıt vermek

 • İşlemlerinizi tamamlamak

 • Sipariş yönetimi ve faturalandırma da dâhil olmak üzere, sizinle hizmetlerimiz hakkında iletişim kurmak

Başka kullanıcılarla bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için

 • Profilinizi, hizmet üzerindeki aktivitenizi ve sizin için anlamlı bağlantılar önermek ve sizi başkalarına önermek için tercihlerinizi analiz edin; profil oluşturma ve otomatik karar alma hakkında daha fazla bilgi için lütfen SSS 'ye göz atın.

 • Kullanıcıların profillerini birbirlerine göstermek

Cihazlarınız arasında tutarlı bir deneyim sağlamak için

 • Kullandığınız tüm cihazlarınız üzerinde hizmetlerimiz konusunda tutarlı bir deneyimden yararlanabilmeniz için bu cihazlar arasında bağlantı kurmak. Bunu, farklı cihazlardan hesabınızda oturum açtığınızda cihazlarınız ve tarayıcı verileri arasında bağlantı kurarak ya da cihazlarınızı belirleyerek aralarında bağlantı kurmak için kısmi veya tam IP adresi, tarayıcı sürümü ve benzer verileri kullanarak yaparız.

Size yeni Jupap Messenger hizmetleri sunmak için

 • Sizi kaydetmek ve profilinizi yeni Jupap Messenger özellikleri ve uygulamalarında görüntülemek

 • Bu yeni özellikler ve uygulamalarda hesabınızı yönetmek

Size geçerli teklifler ve reklamlar sunmak için

 • Çekiliş, yarışma, indirim ve diğer teklifler uygulama

 • Hizmetlerimiz ve diğer siteler üzerinde ilgi alanlarınıza özel içerik ve reklamlar geliştirmek, görüntülemek ve takip etmek

 • Sizinle e-posta, telefon, sosyal medya veya mobil cihaz yoluyla ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürün ve hizmetler hakkında iletişim kurmak

Hizmetlerimizi iyileştirmek ve yenilerini geliştirmek için

 • Odak grubu ve anketler uygulamak

 • Hizmetlerimizi ve içeriği iyileştirmek için kullanıcı davranışlarına yönelik araştırma ve analiz yürütmek (örneğin, kullanıcıların davranışına göre belirli bir özelliğin görünümünü veya verdiği hissi değiştirme ve önemli ölçüde değişiklik yapma kararı alabiliriz)

 • Yeni özellik ve hizmetler geliştirmek (örneğin, kullanıcılardan alınan istekler için yeni bir ilgi tabanlı özellik oluşturma kararı alabiliriz)

Dolandırıcılık ya da diğer yasa dışı veya izinsiz etkinlikleri önlemek, saptamak ve savaşmak için

 • Platform üzerinde ve dışında gerçekleşen devam eden veya iddia edilen uygunsuz davranışları ele almak

 • Bu etkinliklere daha iyi anlayarak karşı tedbirler tasarlamak için veri analizi gerçekleştirmek

 • Yinelemeleri önlemek için dolandırıcılık etkinlikleriyle ilgili verileri saklamak

Yasal uyumu sağlamak için

 • Yasal gerekliliklere uymak

 • Kolluk kuvvetlerine destek olmak

 • Şartlarımız gibi haklarımızı uygulatmak veya kullanmak

Yukarıda da açıklandığı üzere, bilgilerinizi işlemek için aşağıdaki yasal temellere dayanmaktayız:

 • Size hizmetimizi sağlamak: Çoğu zaman, bilgilerinizi işlememizin nedeni bizimle olan kontratınızın gereğini yerine getirmektir. Örneğin, anlamlı bağlantılar kurmak için hizmetimizi kullandığınızda, başkaları açısından daha görünür hâle getirme ve size başka kullanıcılar önerme amacıyla hesabınızı ve profilinizi tutmak için bilgilerinizi kullanırız.

 • Meşru çıkarlar: Bilgilerinizi kullanmak için meşru bir çıkarımız olduğu durumlarda bunu yapabiliriz. Örneğin, sunumlarımızı sürekli olarak iyileştirmek için hizmetlerimiz üzerindeki kullanıcı davranışlarını analiz eder, sizi ilgilendirebilecek teklifler önerir ve idare, dolandırıcılık saptama ve diğer yasal amaçlar için bilgilerinizi işleriz.

 • İzin: Zaman zaman belli spesifik nedenlerden ötürü bilgilerinizi kullanmak için sizden izin isteyebiliriz. İşbu Mahremiyet Politikasının sonunda yer alan adresten bizimle irtibata geçerek, izninizi herhangi bir zamanda geri çekebilirsiniz.

6.Bilgileri Nasıl Paylaşıyoruz

Hedefimiz anlamlı bağlantılar kurmanıza yardımcı olmak olduğu için, kullanıcıların bilgilerinin ana paylaşımı da elbette diğer kullanıcılar ile olmaktadır. Ayrıca bize hizmetlerin yürütülmesi konusunda destek veren hizmet sağlayıcıları ve ortaklarla ve diğer Jupap Messenger şirketleri ve bazı durumlarda da yasal makamlarla bazı kullanıcıların bilgilerini de paylaşırız. Bilgilerinizin başkalarıyla nasıl paylaşıldığına ilişkin daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Başka kullanıcılar ile

Gönüllü olarak hizmet üzerinde bilgilerinizi açıkladığınızda (herkese açık profiliniz dâhil), başka kullanıcılarla bilgi paylaşırsınız. Lütfen bilgileriniz konusunda dikkatli olun ve paylaştığınız içeriğin herkesin görebilecek olması konusunda rahat olduğunuz şeyler olduğundan emin olun, zira bir kez paylaşmanız sonrasında başkalarının bilgilerinizle ne yapabileceğini ne siz ne de biz kontrol edebiliriz.

Profilinizin tamamı veya bir bölümü ya da hakkınızdaki belli içerik veya bilgiler için hedef kitleyi sınırlamayı seçerseniz, bu durumda ayarlarınıza göre görünür olacaktır.

Hizmet sağlayıcılarımız ve ortaklarımız ile

Hizmetlerimizi yürütmemizi ve iyileştirmemizi sağlamak için üçüncü taraflardan yararlanırız. Bu üçüncü taraflar, veri barındırma ve bakım, analitik, müşteri hizmetleri, pazarlama, reklam, ödeme işleme ve güvenlik faaliyetleri gibi çeşitli görevlerde bize destek olur.

Ayrıca hizmetlerimizin reklamının yapılması konusunda bize dağıtım ve destek sağlayan ortaklarla da bilgi paylaşabiliriz. Örneğin, reklam ortaklarımızla sizin hakkınızda şifrelenmiş, makine tarafından okunabilir biçime sahip sınırlı bilgiler paylaşabiliriz.

Herhangi bir hizmet sağlayıcı ile ilişki kurmadan ya da herhangi bir ortakla çalışmadan önce, katı bir güvenlik incelemesi süreci izliyoruz. Tüm hizmet sağlayıcılarımız ve ortaklarımız, katı gizlilik yükümlülüklerini kabul etmek zorundadır.

Jupap Messenger’a ait diğer işletmeler ile

Jupap Messenger, işbu Gizlilik Politikasının tarihi itibarıyla Jupap Messenger işletme ailesinin bir parçasıdır.

Talimatlarınız sonrasında ve sizin adınıza hizmet sağlayıcıları olarak bilgilerinizi işleme konusunda bize destek olmaları için bilgilerinizi Jupap Messenger'a ait diğer şirketlerle paylaşıyoruz. Jupap Messenger’a ait diğer şirketler tarafından sağlanan destek, veri barındırma ve bakımı gibi teknik işleme faaliyetleri, müşteri hizmetleri, pazarlama ve hedeflenmiş reklamcılık, finans ve muhasebe desteği, hizmetlerimizi iyileştirmek için hizmetlerimizin nasıl kullanıldığını ve kullanıcıların davranışlarını daha iyi anlama, verilerimizi ve sistemlerimizi güvence altına alma ve istenmeyen posta, istismar, dolandırıcılık, ihlal ve diğer uygunsuz hareketlerle mücadeleyi içerebilir.

Ayrıca kurumsal denetim, analiz ve birleştirilmiş raporlama ile geçerli yasalara uyum gibi meşru iş amaçları için de bilgileri Jupap Messenger'a ait diğer şirketlerle paylaşabiliriz. Ayrıca hizmet şartlarımızı ihlal eden ya da suç etkinliği ve/veya kötü davranış nedeniyle rapor edilmiş olan kullanıcıları çıkarmak için de kullanıcı bilgilerini Jupap Messenger’a ait diğer şirketlerle paylaşabiliriz. Bazı durumlarda, bu kullanıcıyı tüm platformlardan çıkarabiliriz.

Kurumsal işlemler için

Tamamen veya kısmen bir birleşme, alım, edinim, elden çıkarma, yeniden yapılandırma, yeniden düzenleme, tasfiye, iflas veya diğer yönetim veya kontrol değişikliğinde yer almamız durumunda bilgilerinizi aktarabiliriz.

Yasanın gerektirdiği durumlarda

Aşağıdakiler için makul şekilde gerekli olması durumunda bilgilerinizi açıklayabiliriz: (i) Mahkeme kararı, celp veya arama emri, kamu / kolluk kuvveti soruşturması gibi yasal bir sürece veya diğer yasal gerekliliklere uymak, (ii) suçun önlemesi veya saptanmasına (her iki durumda da geçerli yasaya tabi olacak şekilde) destek vermek veya (iii) herhangi bir kişinin güvenliğini korumak.

Yasal hakları uygulatmak için

Ayrıca aşağıdaki durumlarda da bilgi paylaşabiliriz: (i) Açıklamanın fiili veya tehdit aşamasındaki bir davada mesuliyetimizi azaltacak olması, (ii) bizim yasal haklarımızı ya da kullanıcılarımız, iş ortaklarımız veya diğer ilgili tarafların yasal haklarını korumak için gerekmesi, (iii) sizinle olan sözleşmelerimizi uygulatmak için ve (iv) yasa dışı etkinlik, şüphelenilen dolandırıcılık veya diğer uygunsuz hareketi soruşturmak, önlemek veya başka bir adım atmak için.

Sizin izniniz veya bizim isteğimiz ile

Üçüncü taraflarla bilgilerinizi paylaşmak için sizden izin isteyebiliriz. Bu tür bir durumda, bilgileri neden paylaşmak istediğimizi net olarak açıklayacağız.

Kişisel olmayan bilgileri (yani kendi başına kim olduğunuzu belirtmeyen kimlik bilgisi çıkarılmış cihaz bilgileri, genel demografi bilgileri, genel davranış verileri ve coğrafi konum gibi bilgiler) ve kişisel bilgileri yukarıdaki koşullar altında şifrelenmiş ve makine tarafından okunabilir bir biçimde kullanabilir ve paylaşabiliriz. Hizmetlerimiz üzerinde veya üçüncü tarafların web siteleri ve uygulamaları üzerinde hedeflenmiş reklamlar geliştirerek sunmak ve gördüğünüz reklamları analiz ve rapor etmek için diğer Jupap Messenger şirketleri ve (başta reklamcılar olmak üzere) üçüncü taraflar ile de bu bilgileri paylaşabiliriz. Bu bilgileri, başka kaynaklardan toplanan, şifrelenmiş, makine tarafından okunabilir biçimdeki kişisel olmayan veya kişisel ek bilgilerle birleştirebiliriz.

7.Sınır Ötesi Veri Aktarımları

 

6. maddede belirtilen şekilde bilgilerin paylaşılması, bazen Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer bölgeler gibi hedeflere sınır ötesi veri aktarımları içerebilir. Örnek olarak, hizmetin kullanıcıların Avrupa Ekonomik Alanı'nda (“AEA”) bulunmasına izin verdiği durumlarda, bu kullanıcıların kişisel bilgileri AEA dışındaki ülkelere aktarılır. AEA'dan diğer ülkelere veri aktarımlarına izin vermek için Avrupa Komisyonu'nun onayladığı standart kontrat maddelerini ve diğer uygun korumaları kullanırız. Standart kontrat maddeleri, kişisel veri aktarımı yapan şirketler arasındaki taahhütlerdir ve bu şirketleri verilerinizin mahremiyet ve güvenliğini koruma konusunda bağlayıcı niteliktedir.

 

8.Haklarınız

Bilgilerinizi kontrolünün sizde olmasını istiyoruz, bu nedenle size aşağıdaki araçları sunduk:

 • Hizmetteki Erişim / Güncelleme araçları. Bize verdiğiniz ve hesabınızla ilişkili bilgilere doğrudan hizmet içerisinden erişmeniz, düzeltmeniz veya silmenize yardımcı olacak araçlar ve hesap ayarları. Bu araçlar ve ayarlar konusunda herhangi bir sorunuz varsa, lütfen yardım için müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçin.

 • Cihaz izinleri. Mobil platformlar, telefon defteri ve konum hizmetleri ile anında iletme bildirimleri gibi spesifik cihaz verileri ve bildirim türleri için izin sistemlerine sahiptir. Bununla ilgili bilgilerin toplanması ve ilgili bildirimlerin görüntülenmesine izin vermek veya karşı çıkmak için cihazınız üzerindeki ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Elbette bunu yapmanız durumunda, bazı hizmetler tam işlevselliğini yitirebilir.

 • Silme. İlgili işlevselliği doğrudan hizmet üzerinde kullanarak hesabınızı silebilirsiniz.

Mahremiyet haklarınızın bilincinde olmanızı istiyoruz. Hatırlanması gereken bazı önemli hususlar şöyledir:

 • Bilgilerinizi gözden geçirme. Geçerli gizlilik yasaları, size hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgileri gözden geçirme hakkı verebilir (bölgeye bağlı olarak buna erişim hakkı, taşınabilirlik hakkı veya bu terimlerin varyasyonları denebilir). Tarafımızdan istekte bulunarak kişisel bilgilerinizin bir kopyasını talep edebilirsiniz.

 • Bilgilerinizi güncelleme. Hakkınızda tuttuğumuz bilgilerin yanlış olduğuna ya da artık bunları kullanma yetkimizin olmadığına inanıyor, düzeltilmelerini veya silinmelerini talep ediyor ya da işlenmelerine itiraz ediyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Sizin ve tüm kullanıcılarımızın korunması için, yukarıdaki istekleri yanıtlamadan önce kimlik kanıtı sunmanızı isteyebiliriz.

İsteğin yasa dışı olması ya da başka bir kullanıcının ticari sırları veya fikri mülkiyetini ya da mahremiyetini ihlal edebilecek olması gibi belli nedenlerden ötürü istekleri reddedebileceğimizi unutmayın. Başka bir kullanıcıyla ilgili olarak ondan hizmetimiz üzerinden aldığınız mesajların kopyası gibi bilgiler almak istiyorsanız, bilgilerin serbest bırakılması öncesinde diğer kullanıcının yazılı izin vermek üzere Gizlilik Yetkilimiz ile irtibata geçmesi gerekecektir.

Ayrıca, kişisel bilgilerin işlenmesine yönelik itiraz isteklerinin size artık hizmet sağlama olanağımızı ortadan kaldıracak olması gibi durumlarda bu istekleri yerine getiremeyebiliriz. Örneğin, doğum tarihinize sahip değilsek hizmetimizi sağlayamayız.

 • Kaldırma. Cihazınızın standart kaldırma sürecini kullanarak uygulamayı kaldırmak suretiyle tüm bilgilerin toplanmasını sonlandırabilirsiniz. Uygulamayı mobil cihazınızdan kaldırırsanız, cihazınızla ilişkili benzersiz belirteç saklanmaya devam edecektir. Uygulamayı aynı mobil cihaza yeniden yüklemeniz durumunda, bu belirteci önceki işlem ve etkinliklerinizle yeniden ilişkilendirebileceğiz.

 • Hesap verebilirlik. Avrupa Birliği de dahil olmak üzere bazı ülkelerde, kişisel bilgilerinizin işlenmesi konusunda endişeleriniz olması halinde uygun veri koruma makamına şikayette bulunma hakkınız vardır. Şikayette bulunabileceğiniz veri koruma makamı; ikamet ettiğiniz, çalıştığınız veya bizim merkezimizin bulunduğu yerde olabilir.

9.Bilgilerinizi Nasıl Koruyoruz

Sizi kişisel bilgileriniz konusunda yetkisiz erişim veya değişiklik, açıklama veya imhadan korumak için çok çalışıyoruz. Tüm teknoloji şirketlerinde olduğu gibi, her ne kadar bilgilerinizi güvence altına almak için adımlar atsak da kişisel bilgilerinizin her zaman güvende kalacağına dair bir söz vermiyoruz ve siz de bunu beklememelisiniz.

Olası güvenlik açıkları ve saldırılara karşı sistemlerimizi düzenli olarak takip ediyor ve fiziksel, teknik ve organizasyonel güvenlik tedbirlerimizi güncellemek için bilgi toplama, depolama ve işleme uygulamalarımızı düzenli olarak inceliyoruz.

Herhangi bir güvenlik ihlalinden şüphe eder veya saptarsak, bildirimde bulunmaksızın hizmetlerin tamamını veya bir kısmını kullanımınızı askıya alabiliriz. Hesap veya bilgilerinizin artık güvende olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bizi ivedilikle bilgilendirin.

Sistemlerimizin ve bilgilerinizin yetkisiz erişime, hırsızlığa ve kayba karşı korunmasını sağlamak için bir hata ödülü programı uygulamaya koyduk. Hata ödülü programımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

10. Bilgilerinizi Ne Süreyle Saklıyoruz

Bilgilerinizi Madde 5’te belirtildiği ve geçerli yasanın izin verdiği ölçüde ancak meşru iş amaçları için ihtiyaç duyduğumuz sürece saklarız. Hizmetler bünyesinde de haricinde kullanıcılarımızın güvenlik ve emniyetini korumak için, hesap silme sonrasında üç aylık bir güvenlik saklama penceresi uygulamaya koyarız. Bu süre boyunca, hizmetlerde hesap elbette görünmeyecek olmasına rağmen hesap bilgileri saklanacaktır.

Uygulamada, hesabınızı sildikten sonra (güvenlik saklama penceresini takiben) ya da iki yıl süreyle sürekli etkin olmama sonrasında bilgilerinizi aşağıdaki istisnai durumlar haricinde siler veya anonimleştiririz:

 1. Geçerli yasaya uymak için bunları tutmamızın gerekmesi,

 2. Geçerli yasaya uyumumuza kanıt olması için tutmamızın gerekmesi,

 3. Çözülene dek ilgili bilgileri elimizde tutmamızı gerektiren çözülmemiş bir sorun, hak talebi veya anlaşmazlık olması

 4. Dolandırıcılık önleme ve kullanıcıların güvenlik ve emniyetini artırma gibi meşru iş amaçlarımıza yönelik olarak bilgilerin tutulmasının gerekmesi.

Sistemlerimiz yukarıdaki yönergeler uyarınca veri silme işlemlerini yürütmek üzere tasarlanmış olsa da teknik kısıtlamalar nedeniyle spesifik bir zaman dilimi içerisinde tüm verilerin silineceğinin sözünü veremeyiz.

11.Çocukların Gizliliği

Hizmetlerimiz, 18 yaş ve üzerindeki kullanıcılarla kısıtlıdır. Platformumuza 18 yaşın altındaki kullanıcıları almıyor ve 18 yaşın altındaki herhangi birinin kişisel bilgilerini bilerek toplamıyoruz. Bir kullanıcının 18 yaşın altında olduğundan şüpheleniyorsanız, lütfen hizmet içerisinde bulunan bildirim mekanizmasını kullanın.

12.Gizlilik Politikası Değişiklikleri

Her zaman anlamlı bağlantılar kurmanızı sağlamanın yeni ve yenilikçi yollarını aradığımız için, işbu politika zaman içinde değişebilir. Değişiklikleri gözden geçirecek zamanınızın olabilmesi için, her türlü önemli değişiklik yürürlüğe girmeden önce sizi bilgilendireceğiz.

13.Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz

İşbu Gizlilik Politikası hakkında sorularınız varsa, bize şu şekilde ulaşabilirsiniz:

E-Posta yolu ile: support@jupapmessenger.com

bottom of page