top of page

Topluluk Kuralları

Jupap Messenger platformlarının amacı, diğer kişilere rahatsızlık vermediği sürece kullanıcıların kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlamaktır. Jupap Messenger platformlarında herkes eşit standartlara tabidir. Bu kapsamda, Kullanıcılar anlayışlı olmak, bir şey yapmadan önce düşünmek, çevrimiçi ve çevrimdışı eylemlerde topluluk prensiplerine uymakla yükümlüdür. Kullanıcıların davranışları Jupap Messenger hesabının iptal edilmesine neden olabilir.

Aşağıda yer alan topluluk kurallarının iptal edilmesi, Jupap Messenger hesabının kalıcı olarak silinmesine yol açabilir. İlkelerimizi ihlal eden herhangi bir davranışı bildirmenizi ve Gizlilik Politikamızı okumanızı öneriyoruz.

Jupap Messenger şunlar için kullanılmaz:

Çıplaklık/Cinsel İçerik

Jupap Messenger platformlarında paylaşmış olduğunuz içerikler hiçbir şekilde çıplaklık, cinsellik içermemelidir.

Taciz

Diğer kullanıcılara karşı herhangi bir hedeflenmiş suistimal veya tacizde bulunmayın veya diğer kişilerin bulunmasını cesaretlendirmeyin. Buna eşleştiğiniz kişilere talep edilmeden cinsel içerik göndermek dahildir. Taciz etme, tehdit, zorbalık veya tehdit şikayetleri çok ciddiye alınmaktadır.

Şiddet ve Fiziksel Zarar

Jupap Messenger şiddet, vahşet veya kan içeren görüntülere ya da tehdit etme ve dehşeti teşvik etme dahil olmak üzere herhangi bir şiddeti savunan, tehdit eden davranışlara veya içeriğe izin vermeyiz. Fiziksel saldırı, baskı ve herhangi bir şiddet davranışı katı bir biçimde yasaktır. İntiharı veya kendine zarar vermeyi savunan veya yücelten içeriklere de izin verilmemektedir. Bu durumlarda, kriz kaynakları ile temas kurmak dahil olmak üzere kullanıcıya yardımcı olmak için birkaç adım atabiliriz.

Nefret Söylemi

Irk, etnik köken, dini ilişki, engellilik, cinsiyet, yaş, ulusal köken, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği gibi faktörlere (ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) göre kişilere veya gruplara karşı ırkçılığı, gericiliği, nefreti veya şiddeti teşvik eden, savunan veya göz yuman içeriklere izin verilmemektedir.

 

Özel Bilgiler

Kendinize veya başka birine ait özel bilgileri açıkça yayınlamayın. Buna sosyal güvenlik numaraları, pasaportlar, şifreler, finansal bilgiler veya telefon numaraları, e-posta adresleri, ev/iş adresleri gibi listelenmemiş iletişim bilgileri dahildir.

Mesaj Spamlamak

Jupap Messenger’ı insanları bir bağlantı üzerinden çeşitli amaçlar ile farklı web sitelerine yönlendirme amacıyla kullanmak yasaktır.

Promosyon veya Israrla İsteme

Jupap Messenger’da diğer kullanıcıları zorlamak yasaktır. Eşleşmelerinizi yaptığınız bir şeye davet etmede bir sorun yoktur ancak profilinizin amacı etkinliğinizin veya işletmenizin reklamını yapmak olmamalıdır.

Fuhuş ve İnsan Tacirliği

Ticari cinsel hizmetler, insan tacirliği veya diğer kişinin rızası olmayan cinsel eylemleri teşvik etmek veya savunmak katı bir şekilde yasaktır ve hesabın Jupap Messenger'dan yasaklanması ile sonuçlanacaktır.

Dolandırıcılık

Jupap Messenger herhangi bir aldatıcı davranış konusunda sıfır tolerans politikasına sahiptir. Diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini dolandırıcılık veya kanun dışı aktiviteler için edinmeye çalışan herhangi bir kişi yasaklanabilir. Kendi finansal hesap bilgilerini diğer kullanıcılardan para almak için paylaştığı yakalanan herhangi bir kullanıcı da JUPAP'ta yasaklanabilir.

Kişileri Taklit Etmek

Herhangi bir kişiyi veya kuruluşu taklit etmeyin veya bağınızı, bağlantınızı veya birliğinizi yanlış tanıtmayın. Buna parodi hesaplar da dahildir.

Reşit Olmayanlar

Jupap Messenger’ı kullanabilmek için 18 veya üstü yaşta olmanız gerekmektedir. Böyle olunca da refakatsiz çocukların fotoğraflarına izin vermiyoruz. Refakatsiz bir çocuğu içeren, bir çocuğa zarar vermeyi teşvik eden veya bir çocuğu cinsel veya davetkar şekilde gösteren bir profil ile karşılaşırsanız, lütfen anında şikayet edin.

Telif Hakkı ve Ticari Marka İhlali

Jupap Messenger profiliniz bir başkası tarafından telifli veya ticari markalı bir çalışmayı içeriyorsa, size izin verilmediği sürece paylaşmayın.

Kanun Dışı Kullanım

Jupap Messenger’ı kanun dışı bir şey yapmak için kullanmayın.

Bir İnsan, Bir Hesap

Jupap Messenger hesapları birden fazla kişiye ait olamaz, bu yüzden arkadaşınız veya sevgiliniz ile beraber bir hesap oluşturmak yasaktır.

Üçüncü Taraf Uygulamalar

Jupap Messenger dışındaki kişiler tarafından oluşturulmuş, hizmetimizi sunduğunu veya özel Jupap Messenger özelliklerini (otomatik kaydırma gibi) sunduğunu iddia eden herhangi bir uygulamanın kullanımına izin verilmemektedir.

Hesap Hareketsizliği

Jupap Messenger hesabınıza iki yıl içerisinde giriş yapmazsanız, hesabınızı hareketsizlikten dolayı silme hakkına sahibiz.

Şikayet Etme Prosedürü

Jupap Messenger Platformları İçin: Destek Ekibi ile iletişime geçiniz.

Jupap Messenger Platformları Dışında:

Gerekirse yerel güvenlik güçleri ile iletişime geçin, daha sonra internet sitemizde ve uygulama bulunan iletişim kanalları kapsamında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Jupap Messenger, Hizmet'i kötüye kullanmanız veya hizmetin dışında oluşan ve Hizmet üzerinden tanıştığınız kullanıcıları içeren eylemler ve iletişimler dahil olmak üzere Jupap Messenger'ın uygunsuz, kanunsuz veya Kullanım Şartları ve Koşulları'nı ihlali olduğunu düşündüğü davranışlarda bulunmanız halinde, satın alımlar için para iadesi yapmadan hesabınız hakkında soruşturma yapma ve/veya hesabınızı feshetme hakkını saklı tutar.

bottom of page