top of page

Şartlar ve Koşullar

Son güncelleme: 27/12/2021

Jupap Messenger’a hoş geldiniz. Türkiye’de yaşıyorsanız, bu Kullanım Şartları siz ve Jupap Messenger ("biz", "bizim", "Şirket" veya "Jupap Messenger" veya Jupap Messenger’ı ifade eder.) arasında geçerlidir.

1.Kullanım Şartları Sözleşmesinin Kabulü.

İster bir mobil cihaz, mobil uygulama veya bilgisayarla olsun, bir Jupap Messenger hesabı oluşturmakla (topluca “Hizmet”), (i) bu Kullanım Şartları ve Koşullarına, (ii) her biri atıf yolu ile bu Sözleşmeye dahil edilmiş olan Gizlilik Politikamız, KVKK Bilgilendirmemiz, Çerez Politikamız ve (iii) potansiyel Hizmet üzerinden (topluca bu “Sözleşme”) teklif ettiğimiz ilave özellikler, ürünler veya hizmetleri satın alırsanız, size açıklanan ve sizin tarafınızdan kabul edilen şartlara bağlı olmayı kabul edersiniz. Bu Sözleşmenin tüm şartlarına bağlı olmayı kabul etmiyor ve onaylamıyorsanız lütfen Hizmeti kullanmayın.

Zaman zaman bu Sözleşmede ve Hizmette değişiklikler gerçekleştirebiliriz. Bunu kanunlardaki değişiklikleri veya gereksinimleri yansıtmak, yeni özellikler veya işletme pratiklerinde değişiklikler yapmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı yapabiliriz. Bu Sözleşmenin en güncel versiyonu, Ayarlar altında Hizmet bölümünde yayınlanacak olup en güncel versiyonunu düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. En güncel versiyon geçerli olan versiyondur. Değişiklikler hak veya yükümlülüklerinizi etkileyen önemli değişiklikler ise, (ilgili kanun uyarınca bir engel olmadığı takdirde) değişikliklerden en az 30 gün önce sizi Hizmet üzerinden bildirim veya e-posta yolu dahil olmak üzere uygun yollardan haberdar edeceğiz. Değişiklikler geçerli olduktan sonra Hizmeti kullanmaya devam ederseniz, tadil edilmiş Sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız.

2.Uygunluk.

Jupap Messenger üzerinde bir hesap oluşturmak ve Hizmeti kullanmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Bir hesap oluşturmakla ve Hizmeti kullanmakla aşağıdakileri beyan ve taahhüt etmektesiniz:

 • Jupap MessengerP ile bağlayıcı bir sözleşme yapabilirsiniz,

 • Türkiye Cumhuriyeti veya bir başka ilgili yargılama çevresi kapsamında Hizmeti kullanması yasaklanmış bir kişi değilsiniz veya benzer bir başka yasakla karşı karşıya değilsiniz,

 • bu Sözleşmeye ve ilgili tüm yerel ve uluslararası yasa, kural ve düzenlemelere uyacaksınız ve

 • bir ağır suçtan veya resen takibi gereken suçtan (veya benzer derecedeki bir suçtan), cinsel suçtan veya şiddet içeren herhangi bir suçtan hüküm giymemeniz ve hiçbir ülkede cinsel suç kayıtlarında bir cinsel suçlu olarak kayıtlı olmamanız gerekmektedir.

3.Hesabınız.

Jupap Messenger’ı kullanmak için sosyal medya hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız bize, sosyal medya profiliniz ve diğer Jupap Messenger kullanıcıları ile ortak paylaştığınız sosyal medya takipçileriniz/arkadaşlarınız hakkındaki bilgiler dahil ama bunlarla sınırlı olmamak üzere belirli sosyal medya hesap bilgilerinize erişmek ve bunları kullanmak üzere yetki verirsiniz. Sizden topladığımız bilgiler ve bunları nasıl kullandığımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Gizlilik Politikamızı okuyun.

Jupap Messenger’a kaydolurken kullandığınız giriş bilgilerinizin gizliliğini korumaktan siz sorumlusunuz ve bu kimlik bilgileri altında oluşan tüm faaliyetlerden sadece siz sorumlusunuz. Birinin hesabınıza erişim sağladığını düşünüyorsanız, lütfen hemen bizimle iletişime geçin.

4.Hizmeti Düzenleme ve Sona Erdirme

Jupap Messenger her zaman Hizmeti iyileştirmek ve size ilgi çekici ve kullanışlı bulacağınız ek özellikler sunmak için çabalamaktadır. Bu da demek oluyor ki, zaman zaman yeni ürün özellikleri veya iyileştirmeleri eklemenin yanı sıra bazı özellikleri kaldırabiliriz ve bu eylemler haklarınızı veya zorunluluklarınızı önemli derece etkilemez ise, bunları gerçekleştirmeden önce size haber vermeyebiliriz. Hatta Hizmeti tamamen durdurabiliriz ve bu durumda güvenlik endişesi gibi size haber vermemizi engelleyebilecek durumlar dışında, size önceden haberdar edeceğiz.

Hesabınızı dilediğiniz zaman, herhangi bir nedenle Hizmet içinde bulunan "Ayarlar"daki talimatları takip ederek sonlandırabilirsiniz ancak üçüncü taraf bir ödeme hesabı kullanıyorsanız, ek faturalardan kaçınmak için uygulama içi satın alımları, bu türden bir hesap (örn: iTunes, Google Play) üzerinden yönetmeniz gerekecektir. Jupap Messenger bu Sözleşmeyi ihlal ettiğiniz kanısına varırsa, dilediği zaman hesabınızı sonlandırabilir. Bu tür bir sonlandırma durumunda, satın alımlarınız için herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

Hesabınız sonlandırıldıktan sonra, siz ve Jupap Messenger arasında hala geçerli olacak olan takip eden şartlar hariç olmak üzere bu Sözleşme sonlandırılacaktır:  Bölüm 5, Bölüm 7 Bölüm 12 - Bölüm 19 arası.

5.Güvenlik ve Diğer Üyelerle Etkileşimleriniz

Jupap Messenger her ne kadar üyelerin her ikisinin de birbirleri ile ilgi duyduğunu belirtmişlerse iletişim kurmalarına olanak sağlayan double opt-in (çifte kayıt) gibi özelliklerle saygılı bir kullanıcı deneyimini teşvik etmek için çabalasa da herhangi bir kullanıcının Hizmetteki veya Hizmet dışındaki davranışından sorumlu değildir. Diğer üyelerle olan tüm iletişimlerinizde, özellikle Hizmetin dışında iletişime geçmeye veya bizzat tanışmaya karar verdiğinizde, dikkatli olacağınızı kabul edersiniz. Diğer kullanıcılara mali bilgilerinizi (örneğin kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi) vermemeli, banka havalesi ile veya başka türlü para göndermeyeceğinizi kabul edersiniz.

DİĞER ÜYELERLE OLAN ETKİLEŞİMLERİNİZDEN YALNIZCA SİZ SORUMLUSUNUZ. Jupap Messenger’IN, ÜYELERİNİN SABIKA KAYDI SORGUSU YAPMADIĞINI VEYA ÜYELERİNİN GEÇMİŞİNİ ARAŞTIRMADIĞINI BİLİYORSUNUZ. Jupap Messenger, ÜYELERİNİN DAVRANIŞLARI İÇİN HERHANGİ BİR TEMSİLDE VEYA GARANTİDE BULUNMAZ.

6.Jupap Messenger’ın Size Tanıdığı Haklar

Jupap Messenger size Hizmete erişmeniz ve kullanmanız için özel, tüm dünyada geçerli, telif hakkı olmayan, devredilemez, özel olmayan, geri alınabilir ve alt lisanslanamayan bir lisans verir. İşbu lisansın tek amacı, Hizmetin Jupap Messenger tarafından amaçlanan ve bu Sözleşme tarafından sağlanan faydalarını kullanmanız ve onlardan yararlanmanızdır. Bu nedenle şunları yapmayacağınızı kabul edersiniz:

 • Hizmeti veya Hizmetteki herhangi bir içeriği, yazılı onayımız olmadan herhangi bir ticari amaçla kullanmak.

 • Hizmetin sunduğu amacı kötü niyetle, takip amacıyla, zarar verme gayesiyle kullanmak. Hizmeti kullanan diğer kullanıcıları rahatsız hissettirecek fiillerde bulunmak.

 • Hizmet aracılığıyla erişilebilen herhangi bir telifli materyali, görüntüyü, ticari markayı, ticari ismi, hizmet markasını veya başka fikri ürünleri, içeriği veya özel bilgiyi Jupap Messenger’ın önceden yazılı onayı olmadan herhangi bir şekilde kopyalamak, değiştirmek, iletmek, ondan türetilmiş eserler oluşturmak, kullanmak veya çoğaltmak.

 • Herhangi bir beyanınıza Jupap Messenger tarafından onay verildiğini açıklamak veya ima etmek.

 • Hizmete veya içeriklerine erişmek, bunları geri almak, endekslemek, “veri madenciliği yapmak” veya gezinme yapısını veya sunumunu herhangi bir şekilde taklit etmek ya da geçiştirmek için herhangi bir robot, bot, örümcek, crawler, scraper, site arama/geri alma uygulaması, proxy veya başka manuel ya da otomatik cihaz, yöntem veya süreçleri kullanmak.

 • Hizmeti veya sunucuları ya da Hizmete bağlı ağları engelleyecek, aksatacak veya olumsuz olarak etkileyecek şekilde kullanmak.

 • Virüs veya diğer kötü niyetli kodlar yüklemek ya da Hizmetin güvenliğini başka şekilde tehlikeye atmak.

 • Hizmete veya Hizmet aracılığıyla iletilen herhangi bir bilginin kaynağını gizlemek için başlıkları taklit etmek veya tanıtıcıları başka türlü manipule etmek.

 • Jupap Messenger’IN önceden yazılı izni olmadan, Hizmetin herhangi bir kısmını “çerçevelemek” veya “yansıtmak”.

 • Herhangi bir kişiyi herhangi bir amaçla bir başka web sitesine yönlendirmek için Jupap Messenger veya Hizmete (veya Jupap Messenger’ın herhangi bir ticari markası, ticari ismi, hizmet markası, logosu veya sloganına) herhangi bir gönderme içeren meta etiketleri, kodlar veya diğer cihazlar kullanmak.

 • Hizmetin herhangi bir kısmını değiştirmek, uyarlamak, alt lisans vermek, tercüme etmek, satmak, tersine mühendisliğini yapmak, şifresini çözmek, kaynak koduna dönüştürmek veya başka türlü tersine çevirmek ya da başkalarının böyle davranmasına sebep olmak.

 • Yazılı iznimiz olmadan, Hizmet veya diğer üyelerin İçerikleri veya bilgileri ile etkileşime girecek üçüncü taraf uygulamalar kullanmak veya geliştirmek.

 • Yazılı iznimiz olmadan, Jupap Messenger uygulaması programlama arayüzünü kullanmak, buna erişmek veya yayınlamak.

 • Hizmetimizin veya herhangi bir sistemin ya da ağın zafiyetlerini araştırmak, taramak veya test etmek.

 • Bu Sözleşmeye aykırı herhangi bir faaliyeti teşvik etmek veya desteklemek.

Şirket, hesabınızın feshedilmesi dahil Hizmetin yasadışı ve/veya yetkisiz kullanımlarını araştırabilir ve uygun yasal işlemi başlatabilir.

Size sağladığımız herhangi bir yazılım; derece yükseltmelerini, güncellemeleri veya diğer yeni özellikleri otomatik olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Bu otomatik indirme işlemlerini cihazınızın ayarlarından ayarlayabilirsiniz.

 

7.Jupap Messenger’a Tanıdığınız Haklar.

Bir hesap oluşturarak sosyal medya hesabınız üzerinden erişmemize izin verdiğiniz içeriklerin yanı sıra; Hizmet üzerinde paylaştığınız, yüklediğiniz, gösterdiğiniz veya görülebilir olarak işaretlediğiniz (toplu olarak, "paylaşımlar") veya diğer üyelere gönderdiğiniz (toplu olarak, "İçerik") bilgilere ev sahipliği yapmak, bunları saklamak, kullanmak, kopyalamak, göstermek, çoğaltmak, uyarlamak, düzenlemek, yayınlamak, değiştirmek ve dağıtmak için Jupap Messenger’a tüm dünyada geçerli, transfer edilebilir, alt lisanslanabilir, telif hakkı olmayan bir hak ve lisans verirsiniz. Jupap Messenger 'ın içerikleriniz için lisansı özel olmayan bir lisans olacaktır ancak Hizmetin kullanımıyla oluşturulan ikincil çalışmalar hususunda Jupap Messenger’ın lisansı özel olacaktır. Örneğin Jupap Messenger, Hizmetin İçeriklerinizin dahil olduğu ekran görüntüleri için özel bir lisansa sahip olacaktır. Ek olarak Jupap Messenger 'ın İçeriğinizin Hizmet dışında kullanılmasını önlemesi amacıyla, diğer üyeler veya üçüncü taraflar tarafından Hizmet içinden alınmış İçeriğinizi ihlal eden kullanımları konusunda sizin adınıza hareket etmesi için Jupap Messenger'ı yetkilendirirsiniz. İçeriklerinize olan lisansımız, geçerli yasalar (örneğin bu yasalar tarafından tanımlı bir şekilde kişisel bilgilerinizi içeren herhangi bir İçerik için kişisel veri koruması ile ilgili yasalar) kapsamındaki haklarınıza tabidir ve Hizmetin işletilmesi, geliştirilmesi, sunulması ve iyileştirilmesi ile yeni hizmetlerin araştırılması ve geliştirilmesi gibi sınırlı amaçlar içindir. Yerleştirdiğiniz veya bize Hizmet üzerinde yerleştirmek için izin verdiğiniz herhangi bir içerik, diğer üyeler tarafından görüntülenebilir ve Hizmeti ziyaret eden veya ona katılan (diğer Jupap Messenger üyeleri tarafından paylaşılan İçeriği edinen kişiler gibi) herhangi bir kişi tarafından görüntülenebilir.

Sosyal medya hesabınızdan gönderilen bilgiler dahil hesabınızın oluşturulması üzerine gönderdiğiniz tüm bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu, İçeriği Hizmet üzerinden yayınlama ve Jupap Messenger’a yukarıdaki lisansı verme hakkına sahip olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Hizmetin bir parçası olarak yayınladığınız herhangi bir İçeriği izleyebileceğimizi veya inceleyebileceğimizi anlamakta ve kabul etmektesiniz. Bizim tek başımıza vereceğimiz karara göre bu Sözleşmeyi ihlal eden veya Hizmetin itibarına zarar verebilecek olan herhangi bir İçeriği kısmen veya tamamen silebiliriz.

Müşteri hizmetleri temsilcilerimizle iletişim kurarken saygılı ve nazik olacağınızı kabul etmektesiniz. Müşteri hizmetleri temsilcilerimizden herhangi birisine veya diğer çalışanlara karşı davranışınızın herhangi bir zamanda tehditkar veya saldırgan olduğunu hissedersek, hesabınızı derhal sonlandırma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Jupap Messenger’ın Hizmeti kullanmanıza olanak sağlamasının karşılığında; bizim, iştiraklerimizin ve üçüncü taraf ortaklarımızın Hizmetlere reklam yerleştirebileceğini kabul etmektesiniz. Hizmetimiz hakkında Jupap Messenger’a tavsiyeler veya geri bildirim göndermekle, Jupap Messenger’ın bu geri bildirimleri size bedel ödemeden herhangi bir amaçla kullanabileceğini ve paylaşabileceğini kabul etmektesiniz.

Jupap Messenger’ın yasal olarak bu şekilde davranması gerekiyorsa veya erişim, saklama veya ifşanın aşağıdaki durumlarda olduğu gibi gerekli olduğuna iyi niyetli şekilde inanıyorsa; hesap bilgilerinize erişebileceğini, bunları muhafaza edebileceğini ve ifşa edebileceğini kabul etmektesiniz: (i) yasal sürece uymak; (ii) bu Sözleşmeye riayeti sağlamak; (iii) herhangi bir İçeriğin üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiğine dair iddialara yanıt vermek; (iv) müşteri hizmetleri taleplerinize yanıt vermek veya (v) Şirketin veya herhangi bir başka kişinin haklarını, malını veya kişisel güvenliğini korumak.

8.Topluluk Kuralları.

Hizmeti kullanmakla aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul edersiniz:

 • Hizmeti, yasadışı veya bu Sözleşme tarafından yasaklanmış herhangi bir amaç için kullanmak.

 • Hizmeti herhangi bir zararlı veya kötü amaçla kullanmak.

 • Hizmeti Jupap Messenger'a zarar verme amacıyla kullanmak.

 • Zaman zaman güncellenen kurallarımızı ihlal etmek.

 • İstenmeyen e-postalar göndermek, üyelerden para istemek veya üyeleri dolandırmak.

 • Herhangi bir kişi veya kuruluşu taklit etmek veya izni olmadan bir başka kişinin görüntülerini yayınlamak.

 • Herhangi bir kişiyi korkutmak, "takip etmek", tehdit etmek, saldırmak, incitmek veya karalamak.

 • Herhangi bir kişinin tanıtım, mahremiyet, telif, ticari marka veya diğer fikri mülkiyet veya sözleşme hakkı dahil haklarını ihlal eden veya haklarına tecavüz eden herhangi bir İçerik yayınlamak.

 • Nefret söylemi, tehdit edici, cinsel açıdan müstehcen veya pornografik herhangi bir İçeriğin yayınlanması.

 • Şiddeti kışkırtan veya çıplaklık, grafik veya gereksiz şiddet içeren herhangi bir İçeriğin yayınlanması.

 • Irkçılık, bağnazlık, nefret ya da herhangi bir gruba veya bireye karşı fiziksel zarar vermeyi teşvik eden herhangi bir içerik göndermek.

 • Diğer üyelerden herhangi bir amaçla şifre istemek veya ticari veya yasadışı amaçlarla kişisel olarak tanımlayıcı bilgileri istemek veya bir başka bir kişinin kişisel bilgilerini onun izni olmadan yaymak.

 • Başka bir üyenin hesabını kullanmak, başka bir kullanıcı ile bir hesap paylaşmak veya birden fazla hesaba sahip olmak.

 • Hesabınızı önceden feshetmişsek, iznimiz olmadan bir başka hesap oluşturmak.

Bu Sözleşmeyi ihlal etmişseniz, Hizmeti kötüye kullanmışsanız veya Hizmet üzerinde veya dışında gerçekleşen eylemler veya iletişimler dahil Jupap Messenger’ın herhangi bir şekilde uygunsuz veya yasa dışı olarak gördüğü bir şekilde davranmışsanız, Jupap Messenger soruşturma yapma ve/veya hesabınızı uygulama içi satın alma işlemleri için para iadesi yapmadan feshetme hakkını saklı tutar.

9.Diğer Üyelerin İçeriği

Jupap Messenger bu Sözleşmeye aykırı içeriği inceleme ve kaldırma hakkını saklı tutsa da, bu İçerik yalnız onu yayınlayan üyenin sorumluluğundadır ve Jupap Messenger tüm İçeriğin bu Sözleşmeye uygun olacağını garanti edemez. Hizmet üzerinde bu Sözleşmeyi ihlal eden İçerik görürseniz, lütfen Hizmet içerisinden veya iletişim formumuz üzerinden bildirin.

10.Satın Alımlar

Genel olarak. Jupap Messenger zaman zaman iTunes, Google Play, operatör tarafından faturalandırma, Jupap Messenger tarafından doğrudan faturalandırma veya Jupap Messenger tarafından yetkilendirilen diğer ödeme platformları aracılığıyla satın alınmak üzere ürünler ve hizmetler (“uygulama içi satın alımlar”) sunabilir. Bir uygulama içi satın alım gerçekleştirmeyi seçerseniz, uygun ödeme sağlayıcı ile satın alımınızı doğrulamanız istenecektir ve ödeme yönteminiz (kartınız, Google Play veya iTunes gibi üçüncü taraf bir hesap olabilir) ("Ödeme Yöntemi"niz) uygulama için satın alım için seçtiğiniz hizmetlerin yanı sıra, ödemenize uygulanabilecek benzer vergiler için belirtilen ücretlerde faturalandırılır ve Jupap Messenger'ın veya üçüncü taraf hesabın hangisi uygun ise sizi faturalandırmasına izin verirsiniz. Bir uygulama içi satın alma yoluyla kendiliğinden tekrarlayan periyodik bir abonelik satın alırsanız, Ödeme Yönteminiz siz iptal edene kadar abonelik için devamlı olarak faturalandırılacaktır. İlk abonelik başlangıç döneminizden sonra ve yine daha sonraki abonelik döneminden sonra, aboneliğiniz abone olurken kabul ettiğiniz fiyattan ilave eşit bir dönem için otomatik olarak devam edecektir.

Otomatik Yenileme; Otomatik Kart ile Ödeme

Abonelikler, siz aboneliği sonlandırana kadar veya iptal edene kadar otomatik olarak yenilenir. Bir abonelik satın aldığınızda, Ödeme Yönteminiz ilk satın alım tarihinden sonraki 24 saat içinde ilk abone olduğunuzda kabul ettiğiniz ücretten aylık olarak faturalandırılmaya devam edecektir. Kart ödeme bilgileriniz, Sözleşme ile uyumlu olacak şekilde saklanacak ve daha sonra otomatik kart ile ödeme için kullanılacaktır.

Önceden yapılmış bir ödemeye itirazlar, doğrudan Jupap Messenger tarafından veya iTunes gibi ilgili üçüncü taraf bir hesap tarafından faturalandırılmış ise Müşteri desteğine yönlendirilmelidir. Ayrıca size haklarınızın yanı sıra, geçerli zaman limitleri hakkında daha fazla bilgi verebilecek olan bankanız veya ödeme sağlayıcınız ile iletişime geçerek de itiraz edebilirsiniz.

Kart ile otomatik ödeme izninizi Jupap Messenger’ın veya ilgili üçüncü taraf hesabın Ayarlarına giderek dilediğiniz zaman koşulsuz olarak iptal edebilirsiniz ancak yine de ödenmemiş borçları ödeme zorunluluğunuz olduğunu unutmayınız.

Aboneliğinizi değiştirmek veya sonlandırmak isterseniz; bizdeki hesabınızı veya cihazınızdaki Jupap Messenger uygulamasını silmiş olsanız bile, üçüncü taraf hesaba giriş yapmanız ve aboneliğinizi sonlandırmak veya iptal etmek için talimatları takip etmeniz gerekmektedir. Jupap Messenger hesabınızı veya Jupap Messenger uygulamasını cihazınızdan silmek, aboneliğinizi sonlandırmaz veya iptal etmez; siz aboneliğinizi Jupap Messenger'da veya üçüncü taraf hesabında sonlandırana veya iptal edene kadar Jupap Messenger, Ödeme Yönteminizde ücretlendirilmiş tüm tutarları muhafaza edecektir. Aboneliğinizi sonlandırır veya iptal ederseniz, aboneliğinizi o tarihte geçerli abonelik döneminin sonuna kadar kullanabilirsiniz ve aboneliğiniz geçerli dönemden sonra yenilenmez.

Jupap Messenger’a Ödeme Yönteminiz ile doğrudan ödeme yaparsanız Ek Şartlar uygulanabilir. Jupap Messenger’a doğrudan ödeme yaparsanız, Jupap Messenger önceden bir ödeme talebinde bulunduysa veya bir ödeme aldıysa bile herhangi bir faturalandırma hatasını düzeltebilir. Eğer bir para iadesi başlatırsanız veya Ödeme Yönteminizle bir geri ödeme talep ederseniz, Jupap Messenger kendi takdir yetkisiyle hesabınızı hemen sonlandırabilir.

Jupap Messenger'ı ziyaret edip Ayarlara giderek Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz. Ödeme vadesinin geçmesi, yetersiz bakiye veya başka bir nedenle başarı ile gerçekleşmezse ya da Ödeme Yöntemi bilgilerinizi düzenleyemez, iptal edemez ve ödenemeyen tutarlar için sorumlu olmaya devam eder ve güncellenmesi halinde, Ödeme Yöntemi ile faturalandırmaya devam etme yetkisini bize verirsiniz. Bu, ödeme fatura tarihlerinizde bir değişikliğe neden olabilir. Ayrıca bizi kredi kartı veya banka kartı sağlayıcınız tarafından sunulduğu şekilde, güncellenmiş veya değiştirilmiş kredi kartı veya banka kartı son kullanım tarihlerini veya numaralarını edinmemiz için yetkilendirirsiniz. Ödeme şartlarınız, Ödeme Yönteminize göre şekillenecektir ve siz ile finansal kurumunuz, kredi kartı sağlayıcısı veya seçtiğiniz Ödeme Yönteminin başka sağlayıcıları arasında yapılan sözleşmelere göre belirlenebilecektir.

Sanal Eşyalar. Zaman zaman, sanal ürünleri veya sanal "paraları" veya Hizmet içinde satılan sanal ürünler (toplu olarak "Sanal Eşyalar") karşılığında geçerli olan diğer birimleri içerebilen "sanal eşyaları" kullanmanıza yarayan sınırlı, kişiye özel, devredilemez, alt lisanslanamaz, iptal edilebilir bir lisans satın alabilir veya böyle bir lisansa hak kazanabilirsiniz. Hesabınızdaki herhangi bir Sanal Eşya bakiyesi gerçek bir bakiyeyi veya bedeli ifade etmez, bunun yerine lisansınızın kapsamının bir ölçüsünü oluşturur. Sanal Eşyalar kullanılmadıklarında tarafınıza bir meblağ yansıtılmaz ancak Sanal Eşyalarda size verilen lisans, Jupap Messenger sağladığı Hizmeti sonlandırdığında veya hesabınız kapatıldığında ya da sonlandırıldığında, bu Sözleşmenin şartlarına uygun bir şekilde sona erer. Jupap Messenger, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Sanal Eşyaları kullanma veya onlara erişme hakkı için ücretlendirme yapma hakkını saklı tutar ve/veya Sanal Eşyaları ücretli veya ücretsiz bir şekilde dağıtabilir. Jupap Messenger, Sanal Eşyaları dilediği zaman yönetebilir, düzenleyebilir, kontrol edebilir, değiştirebilir veya sonlandırabilir. Bu türden haklarını kullandığı takdirde Jupap Messenger'ın size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır. Sanal Eşyalar sadece Hizmet üzerinden edinilebilir. HİZMET ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜM SANAL EŞYA SATIN ALIMLARI VE EDİNİMLERİ NİHAİDİR VE İADE EDİLMEZ. Hizmet içerisinde kullanım için Sanal Eşyaların temini, bu türden Sanal Eşyaların satın alımının kabulünden hemen sonra başlayan bir hizmettir. Jupap Messenger’IN HERHANGİ BİR NEDENLE SANAL EŞYALAR İLE İLGİLİ BİR PARA İADESİ YAPMA ZORUNLULUĞU OLMADIĞINI VE HESAP İSTEYEREK VEYA İSTEMEYEREK KAPATILDIĞINDA, KULLANILMAYAN SANAL EŞYALAR İÇİN PARA VEYA DİĞER TÜRDEN BİR TAZMİNAT ALMAYACAĞINIZI KABUL EDERSİNİZ.

Para İadeleri. Genel olarak satın alımlar için tüm ücretler iade edilebilir nitelikte değildir ve kısmen kullanılmış dönemler için hiçbir para iadesi veya alacak söz konusu olamaz. Bir abonelik seçeneği için işlem tarihinden itibaren on dört gün içinde para iadesi talebi yapılmışsa veya yetki alanınızda geçerli olan yasalar para iadesini öngörüyorsa bir istisna yapabiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti’nde ikamet eden aboneler için -kanunlar uyarınca, aboneliğinizin başlangıcından sonraki 14 gün içinde bir neden belirtmeden tam para iadesi alma hakkınız bulunmaktadır. Bu 14 günlük dönemin abonelik başladığında başladığını lütfen unutmayın.

Bir iade talep etmek için:

Satın alma işlemini Apple Kimliğinizi kullanarak gerçekleştirdiyseniz, para iadeleri Jupap Messenger tarafından değil Apple tarafından idare edilir. Para iadesi talep etmek için iTunes’a gidin, Apple Kimliğinize tıklayın, “Satın alma geçmişi”ni seçin, işlemi bulun ve “Sorun Bildir”e tıklayın. Ayrıca https://getsupport.apple.com adresinden de talep gönderebilirsiniz.

Google Play Store hesabınızı kullanarak veya doğrudan Jupap Messenger üzerinden abone olduysanız: Lütfen (onay e-postasından veya Google Wallet'a giriş yaparak öğrenebileceğiniz) Google Play Store sipariş numarası veya (onay e-postanızda bulabileceğiniz) Jupap Messenger sipariş numaranız ile birlikte müşteri desteği birimiyle iletişime geçin. Ayrıca, satın alan olarak sizin bu anlaşmayı iptal ettiğinizi belirten veya benzer kelimeler içeren imzalı ve tarihli bir bildirimi posta yoluyla gönderebilir veya kendiniz teslim edebilirsiniz. Lütfen sipariş numaranızla birlikte hesabınız ile ilişkili e-posta adresini veya telefon numarasını da belirtin. Söz konusu bildirim, şu adrese gönderilmelidir: support@jupapmessenger.com

Eğer iptal etme hakkınızı kullanırsanız (Apple'ın kontrol ettiği Apple Kimliği üzerinden yapılan satın alımlar hariç), aşırı gecikme olmadan ve her durumda Sözleşmeyi iptal etme kararınızın bildirimini aldıktan sonraki 14 gün içinde sizden aldığımız tüm ödemeleri iade edeceğiz (veya Google'ın iade etmesini talep edeceğiz). Bu türden iadeyi ilk başta sizin tarafınızdan kullanılan ödeme yöntemini kullanarak gerçekleştireceğiz. Her durumda, iade nedeniyle sizden hiçbir ücret tahsil edilmeyecektir.

Yukarıda listelenmeyen bir ödeme platformu aracılığıyla satın alma işlemi yaptıysanız, lütfen satın alma işleminizi gerçekleştirdiğiniz üçüncü taraf satıcıdan doğrudan para iadesi isteyin.

Sipariş işleminin, daha öncesinde iptal etme hakkınızı kaybedeceğinizi açık olarak onaylamanız ve kabul etmeniz ile başladığı durumlarda, fiziksel bir araçta teslim edilmeyen dijital içeriğin teslimatı için siparişi iptal edemezsiniz. Bu, örneğin Sanal Eşyalar'ın satın alımı için geçerlidir. Bu demek oluyor ki, bu türden satın alımlar NİHAİDİR VE GERİ ÖDENMEZ.

11.Telif Hakkı İhlalleri ile İlgili Taleplerin Yapılması için Bildirim ve Prosedür

Çalışmanızın kopyalandığını ve telif hakkı ihlali oluşturacak bir şekilde Hizmet üzerinde yayınlandığına inanıyorsanız, lütfen Telif Hakkı Temsilcimize aşağıdaki bilgileri sunun:

 • Telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin elektronik veya fiziksel imzası;

 • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telifli çalışmanın bir açıklaması;

 • İhlal edici nitelikteki materyalin Hizmet üzerinde bulunduğu yerin bir açıklaması (ve bu açıklama ihlal edici olduğu iddia edilen materyali bulmamızı sağlamaya makul olarak yeterli olmalıdır);

 • Adres, telefon numarası ve e-posta adresi dahil iletişim bilgileriniz;

 • Karşı çıkılan kullanıma telif hakkı sahibinin, vekilinin veya yasaların yetki vermediğine iyi niyetle inandığınıza dair sizin tarafınızdan yazılı bir beyan ve

 • Yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bulunduğunuza dair yeminli beyanınız.

 

Telif hakkı ihlali ile ilgili hak taleplerinin bildirimi, Şirketin Telif Hakkı Temsilcisine support@jupapmassenger.com adresine e-posta yoluyla,  yoluyla sunulmalıdır:

Jupap Messenger, mükerrer ihlalcilerin hesaplarını fesheder.

12.Sorumluluğun Reddi

Jupap Messenger, HİZMETİ "OLDUĞU GİBİ" VE "KULLANILABİLİR OLDUĞU ŞEKİLDE" SAĞLAMAKTADIR VE HİZMET İLE İLGİLİ OLARAK (İÇERDİĞİ TÜM İÇERİK DAHİL) YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SINIRLAMA OLMAKSIZIN TATMİN EDİCİ KALİTE, TİCARETE UYGUNLUK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME DAHİL AÇIK, ZIMNİ, YASAL VEYA BAŞKA TÜRLÜ HİÇBİR ÇEŞİT GARANTİ VERMEMEKTEDİR. Jupap Messenger (A) HİZMETİN KESİNTİSİZ, GÜVENLİ VEYA HATASIZ OLACAĞINI, (B) HİZMETTEKİ HERHANGİ BİR KUSUR VEYA HATANIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA (C) HİZMET ÜZERİNDEN VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA ELDE ETTİĞİNİZ HERHANGİ BİR İÇERİĞİN VEYA BİLGİNİN DOĞRU OLACAĞINI BEYAN VEYA GARANTİ ETMEMEKTEDİR.

Jupap Messenger SİZİN, BİR BAŞKA ÜYENİN YA DA ÜÇÜNCÜ TARAFIN HİZMET ARACILIĞIYLA YAYINLADIĞI, GÖNDERDİĞİ VEYA ALDIĞI HERHANGİ BİR İÇERİKTEN SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR. HİZMETİN KULLANIMI ARACILIĞIYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA ŞEKİLDE ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR MATERYALE, KENDİ TAKDİRİNİZLE VE RİSKİ SİZE AİT OLMAK ÜZERE ERİŞİLMEKTEDİR.

13.Üçüncü Taraf Hizmetleri

Hizmet, üçüncü taraflarca sunulan reklamlar ve promosyonlar ile diğer web sitelerine veya kaynaklara bağlantılar içerebilir. Jupap Messenger bu harici web sitelerinin veya kaynakların ulaşılabilir olmasından (veya olmamasından) sorumlu değildir. Hizmetimiz aracılığıyla ulaşılabilir kılınan üçüncü taraflarla etkileşime geçmeyi seçerseniz, sizinle ilişkileri söz konusu tarafın şartlarına tabi olacaktır. Jupap Messenger bu gibi üçüncü tarafların şartlarından veya eylemlerinden sorumlu değildir.

14.Sorumluluğun Sınırlandırılması

YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE Jupap Messenger, İŞTİRAKLERİ, ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VEYA HİZMET SAĞLAYICILARI HİÇBİR DURUMDA AŞAĞIDAKİLERDEN DOĞAN, DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK MARUZ KALINMIŞ KAR KAYBI, VERİ, İTİBAR VEYA DİĞER SOYUT KAYIPLAR DAHİL DOLAYLI, SONUCUNA BAĞLI, ÖRNEK NİTELİĞİNDE, TALİ, ÖZEL VEYA CEZA NİTELİĞİNDEKİ ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR: Jupap Messenger’A SÖZ KONUSU ZARAR OLASILIĞI HAKKINDA BİLGİ VERİLMİŞ OLSA BİLE, (I) HİZMETE ERİŞİMİNİZ VEYA HİZMETİ KULLANMANIZ YA DA ERİŞEMEMENİZ VEYA KULLANAMAMANIZ, (II) HİZMET ÜZERİNDE, HİZMET ARACILIĞIYLA VEYA HİZMETLERİN KULLANIMININ ARDINDAN DİĞER ÜYELERİN VEYA ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN DAVRANIŞI VEYA İÇERİĞİ VEYA (III) İÇERİĞİNİZE YETKİSİZ ERİŞİM, İÇERİĞİNİZİN YETKİSİZ KULLANIMI VEYA DEĞİŞTİRİLMESİ. Jupap Messenger’IN SİZE KARŞI HİZMETLE İLGİLİ TALEPLER İÇİN TOPLAM SORUMLULUĞU, HİÇBİR ZAMAN BİR HESABA SAHİPKEN SİZİN TARAFINIZDAN HİZMET VE 100 TL İÇİN ÖDENEN TUTARI AŞMAYACAKTIR.

BAZI YETKİ ALANLARI, BELİRLİ ZARARLARIN MUAF TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR, BU YÜZDEN BU BÖLÜMDEKİ İSTİSNA VE SINIRLAMALARIN BAZILARI VEYA TAMAMI SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

15.Geçerli Kanun

İşbu Sözleşme veya Hizmetten kaynaklanan veya bunlarla ilgili anlaşmazlıklara Türkiye Cumhuriyeti kanunları uygulanacaktır. Şüpheye yer bırakmamak için Türkiye’nin geçerli kanunlarının seçilmesi, bu türden yargı alanlarındaki tüketicilerin korunmasına dair zorunlu yasaları hükümsüz kılmaz.

 

16.Yargılama Yeri

İşbu Sözleşme kapsamında sizler, aldığı hizmete ve kişisel verilere ilişkin şikayetlerinizi +1 (302) 792 01 75 nolu çağrı merkezi veya support@jupapmessenger.com adresi üzerinden iletebilirsiniz. Ayrıca, mal/hizmetlere ilişkin şikâyet ve itiraz başvurularınızı, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, ikametgâhınızın bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapma hakkına sahipsiniz.

17.Tarafınızca Ödenecek Tazminat

Yürürlükteki yasalar kapsamında izin verildiği ölçüde Jupap Messenger, iştiraklerimiz, bunların ve bizim yetkililerimiz, yönetim kurulu üyelerimiz, vekillerimiz ve çalışanlarımızı, herhangi bir şekilde sizin Hizmete erişiminiz veya Hizmeti kullanmanız, sizin İçeriğiniz veya sizin bu Sözleşmeyi ihlal etmenizden dolayı, bunlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili her türlü şikayet, talep, iddia, zarar, kayıp, masraf, borç ve harcama karşısında korumayı, savunmayı ve zararlarını tazmin etmeyi kabul etmektesiniz.

19. Tüm Sözleşme; Diğer.

Gizlilik Politikası, Çerez Politikası, KVKK Bilgilendirmesi ve Hizmet üzerinden teklif ettiğimiz ek özellik, ürün veya hizmetleri satın almanız durumunda, açıklanan ve sizin tarafınızdan kabul edilen tüm şartlar ile birlikte; bu Sözleşme siz ve Jupap Messenger arasındaki Hizmetin kullanımı ile ilgili tüm anlaşmayı içermektedir. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün geçersiz bulunması halinde, bu Sözleşmenin geri kalanı tam olarak geçerli ve yürürlükte olmaya devam edecektir. Şirketin bu Sözleşmenin herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamaması, söz konusu hak veya hükümden feragat teşkil etmeyecektir. Jupap Messenger hesabınızın devredilebilir olmadığını, hesabınız ve İçeriği ile ilgili haklarınızın tamamının ölümünüz üzerine sona ereceğini kabul etmektesiniz. Bu Sözleşmenin bir sonucu olarak hiçbir temsilcilik, ortaklık, ortak girişim, mütevelli veya diğer özel ilişki veya istihdam yaratılmamaktadır ve herhangi bir şekilde Jupap Messenger namına beyanda bulunamaz veya Jupap Messenger’ı bağlı tutamazsınız.

bottom of page